Poznań: Kolejny wyremontowany skwer – tym razem przy Roboczej

Robocza nowy skwer fot., UMP
Zakończyły się prace przy przystanku autobusowym „Robocza” (u zbiegu ulic Roboczej i Umińskiego). W miejscu tym posadzono zieleń. Pojawiły się też elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Akcja jest częścią większego projektu.

Na wcześniej zaniedbanym terenie u zbiegu ulic Roboczej i Umińskiego wymieniono podłoże i posadzono nowe drzewa – w tym trzy kwitnące wiosną śliwy piłkowane odmiany Kanzan oraz graby pospolite w odmianie kolumnowej. Łącznie osiem drzew. Pod nimi posadzono ponad 279 krzewów, w tym róże Short Track, która sprawdziły się już m.in. na ul. Fabrycznej. Nowy skwer został wyposażony w ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe zgodne z Katalogiem Mebli Miejskich. Zastosowana nawierzchnia jest przepuszczalna i przyjazna środowisku.

Skwer na Wildzie stanowi pierwszą realizację w ramach projektu „Zasadzka na Fyrtle – zazielenienie skwerów w śródmieściu”, którego celem jest zagospodarowanie zaniedbanych, niewielkich przestrzeni na terenie osiedli Stare Miasto, Wilda, Św. Łazarz, Jeżyce oraz Śródka. Zadanie jest realizowane we współpracy z radami osiedli.

Działania na poznańskich skwerach będą kontynuowane i rozwijane. Opracowano już projekty dwóch kolejnych miejsc na Wildzie, które zostaną zagospodarowane w pierwszej połowie przyszłego roku. Podjęte też będą działania projektowe dotyczące nowych terenów na Starym Mieście, Łazarzu i Jeżycach.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: