Poznań: Kolejny pies otruty. „Uważajcie na swoje czworonogi, ludzie są podli”

otruty pies fot. NGŁ FB

Takie zdarzenia niestety co jakiś czas zdarzają się w różnych dzielnicach Poznania. Tym razem to na Łazarzu pies został otruty czymś, co zjadł podczas spaceru. „Uważajcie na swoje czworonogi, ludzie są podli” – ostrzegają właściciele.

Do otrucia psa, zdrowego i radosnego dwulatka, doszło w okolicach ulicy Lodowej i Potockiej. Pies musiał coś zjeść podczas piątkowego spaceru, zanim właściciele to zauważyli. Po powrocie do domu zaczął wymiotować, a przerażeni właściciele pojechali z nim do lecznicy. Niestety, nie udało się go już uratować i we wtorek z bólem serca podjęli decyzję o uśpieniu swojego pupila.

Właściciele opublikowali ostrzeżenie na Nieformalnej Grupie Łazarskiej na Facebooku, by ostrzec innych właścicieli psów z tej okolicy.
„Człowieku, który rozsypałeś trutkę i czytasz ten post: Wybaczamy Ci, choć to bardzo trudne dla nas” – napisali zrozpaczeni.

Takie sytuacje zdarzają się niestety w Poznaniu. Kiełbasę z gwoździami i zatrute mięso znajdują też od kilku dni mieszkańcy osiedla Batorego w lasku, do którego najchętniej chodzą na spacery właściciele psów.  Warto pamiętać, że próby otrucia zwierząt, psów, kotów czy gołębi, które się zdarzają, są znęcaniem się nad zwierzętami, a to, zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia.

 

 

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: