namiot przed szpitalem

Poznań: Kolejny oddział szpitala HCP ma kłopoty z powodu koronawirusa

Tym razem to oddział chirurgii. Zakażenie koronawirusem wykryto u dwóch pielęgniarek tego oddziału i przyjęcia na chirurgię zostały wstrzymane.

Test wykonano wczoraj jednej z pielęgniarek, która źle się poczuła, a objawy wskazywały, że to może być koronawirus. I jak się okazało – to był koronawirus. Dziś wykryto zakażenie u kolejnej pielęgniarki z tego oddziału. Obie przebywają w izolacji.

Ze względu na stwierdzone zakażenia oddział chirurgiczny wstrzymał przyjęcia pacjentów i przyjmuje wyłącznie przypadki, gdzie mamy do czynienia z zagrożeniem życia. Wszyscy pracownicy przechodzą testy, tak samo jak pacjenci, wszyscy też są objęci kwarantanną. Część personelu została objęta izolacją w domach, część przebywa w specjalnie wydzielonym miejscu w szpitalu.

Przypomnijmy, że to drugi oddział szpitala, w którym stwierdzono zakażenia koronawirusem – pierwszym była kardiologia B, która do dziś jest zamknięta. Doszło tam do zakażenia 24 osób, pracowników i pacjentów, z których część przebywa w izolacji domowej, a część w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej. Na oddziale kardiologii A również doszło do jednego zakażenia, jednak ten oddział działa normalnie.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze