Oświetlona Wartostrada fot. Rowerowy Poznań

Poznań: Kolejny odcinek Wartostrady ma już oświetlenie

Jak informuje Rowerowy Poznań, Wartostrada Wschodnia, na odcinku od Bramy Poznania aż do ulicy Hlonda ma już działające oświetlenie.

Na tym odcinku trasy to szczególnie ważne, choć może jeszcze nie o tej porze roku. Dzięki tej trasie mieszkanki i mieszkańcy północno-wschodniej części Poznania mogą dojeżdżać rowerami do centrum miasta omijając korki na Zawadach i wokół Śródki. Dodatkowo droga zdecydowanie skraca dojazd z centrum na Główną czy Nadolnik, no i jedzie się przez wyjątkowo malowniczy teren: park, lasy i łęgi nad Cybiną.

Jedynym mankamentem tej trasy był brak oświetlenia. “Szczególnie docenią to osoby dojeżdżające na rowerze do pracy w okresie jesienno-zimowym, gdy słońce późno wschodzi, a popołudniu szybko kończy się dzień” – zauważa Rowerowy Poznań. – “Od teraz po zmroku ich droga będzie zawsze oświetlona. Warto także podkreślić, że cały obszar jest objęty monitoringiem i jakość rejestrowanego obrazu nie pozwoli, aby cokolwiek zostało przeoczone. Z kolei osoby poruszające się w celach rekreacyjnych powinna zadowolić zamontowana mała architektura, w tym ławki”.

Rowerowy Poznań, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze