Poznań: Kolejny moduł szpitala tymczasowego uruchomiony

fot. K. Adamska

W szpitalu tymczasowym na MTP uruchomiono kolejny 28-łóżkowy moduł szpitala. Powodem jest rosnąca liczba zakażeń także w Wielkopolsce. Obecnie oddział liczy 234 łóżka, w tym 10 respiratorowych.

„Z uwagi na rosnący w ostatnim czasie poziom liczby nowych zakażeń koronawirusem, odnotowywany także w Wielkopolsce, regularnie powiększana jest baza łóżek na oddziałach covidowych w regionie” – poinformował dziś Wielkopolski Urząd Wojewódzki. To od decyzji wojewody zależy uruchomienie każdego kolejnego moduły szpitala.

– Sytuacja epidemiczna w Wielkopolsce jest na bieżąco monitorowana – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. – Jednym z priorytetów jest utrzymanie buforu wolnych łóżek na tzw. II poziomie zabezpieczenia covidowego. Wszystkie działania, podejmowane w konsultacji z wielkopolskim oddziałem NFZ, mają na celu zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo Wielkopolan.

Z modułem uruchomionym dziś szpital dysponuje obecnie 234 łóżkami, w tym 10 respiratorowymi. Według stanu na 4 grudnia rano, zajętych jest 182 łóżek internistycznych i 7 respiratorowych.

Źródło: WUW