Poznań: Kolejny moduł szpitala tymczasowego uruchomiony. Zakażeń koronawirusem jest coraz więcej

Szpital polowy MTP Poznań w budowie fot. Sławek Wąchała

Wojewoda Michał Zieliński zadecydował o uruchomieniu kolejnego modułu szpitala tymczasowego na MTP. Chorych zakażonych koronawirusem znów przybyło. W szpitalu czeka na nich obecnie 178 łóżek.

O tym, że w szpitalu kończą się miejsca, informowaliśmy już 17 listopada. 105 łóżek internistycznych ze 112 uruchomionych w szpitalu na MTP było już wówczas zajętych, wolne było też już tylko jedno łóżko respiratorowe.

Dlatego od dziś rana w szpitalu uruchomiono kolejny 28-łóżkowy moduł szpitala. A dyrektor szpitala, prof. Szczepan Cofta, szuka lekarzy chętnych do pracy w tym szpitalu. przy stałym wzroście liczby pacjentów zaczyna brakować personelu. Obecnie placówka szuka głównie lekarzy, i to aż 20. Potrzebni są także wolontariusze, którzy mogą wspierać pacjentów w sprawach pozamedycznych. Nie ma natomiast – przynajmniej na razie – problemów z pielęgniarkami.

Dziś rano, o 10.30 w szpitalu tymczasowym było zajętych 139 na 178 łóżek, a respiratorowych 8 z 10. Przyjęto 17 pacjentów, wypisano 9. odnotowano też dwa zgony.
łóżka respiratorowe: 8/10.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się: