Poznań: Kolejny moduł szpitala tymczasowego otwarty!

szpital tymczasowy fot. WUW

W szpitalu tymczasowym na MTP dziś rano uruchomiono kolejny, 28-łóżkowy moduł, jak poinformował dziś wojewoda Michał Zieliński. Powodem było zapełnienie szpitala prawie w stu procentach w ostatnich dniach.

– Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną staramy się utrzymać bufor wolnych łóżek na tzw. drugim poziomie zabezpieczenia covidowego – powiedział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. – Wszystkie decyzje, podejmowane w konsultacji z wielkopolskim oddziałem NFZ, mają na celu zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo Wielkopolan.

Z uwagi na rosnący w ostatnim czasie poziom liczby nowych zakażeń koronawirusem, odnotowywany także w Wielkopolsce, regularnie powiększana jest baza łóżek na oddziałach covidowych w regionie – i to dlatego został dziś uruchomiony kolejny moduł w Szpitalu Tymczasowym w Poznaniu. Teraz szpital dysponuje 206 łóżkami, w tym 10 respiratorowymi.

Według stanu na 1 grudnia w Wielkopolsce znajduje się blisko 2232 łóżek na tzw. II poziomie zabezpieczenia, czyli dla pacjentów hospitalizowanych z powodu covid-19. Obecnie zajętych jest 1637 z nich. Liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 131 w tym 81 łóżek jest zajętych. Tylko dziś do łóżek na drugim poziomie zabezpieczenia dołożonych zostało 256 łóżek w całym regionie.

Źródło: WUW


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978