Poznań: Kolejny lokal wyłącznie dla zaszczepionych. „Wasze i nasze zdrowie są dla nas priorytetem”

Stare Miasto Poznań fot. Sławek Wąchała

Następna poznańska restauracja, „3 Kapary”, zdecydowała się na ograniczenie wejścia tylko za okazaniem certyfikatu covidowego. O swojej decyzji poinformowała na profilu społecznościowym.

„Drodzy Goście,
Wasze i nasze zdrowie są dla nas priorytetem dlatego przychodząc do nas prosimy o okazanie certyfikatu covidowego lub udzielenie rzetelnej informacji na temat zaszczepienia. Tym samym przyczynicie się Państwo do zwiększenia frekwencji w restauracji, a także zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania wirusa” – czytamy na profilu restauracji na Facebooku.

Komentujący w większości popierają decyzję „3 Kaparów” i gratulują rozsądku, choć oczywiście są opinie zarzucające lokalowi segregację i łamanie prawa oraz wpisy namawiające do rezygnacji z usług „3 Kaparów”.

Od 15 grudnia w lokalach gastronomicznych może być zajętych tylko 30 proc. miejsc, ale do limitu nie są wliczane osoby niezaszczepione, a pilnować tego mają sami restauratorzy. Tyle że nadal nie ma jednoznacznych regulacji prawnych, które precyzowałyby, jak restauratorzy mają kontrolować, kto jest niezaszczepiony, a kto nie.