Poznań: Kolejny kastet znaleziony u podróżnego na Ławicy

Poszukiwani Ławica fot. NOSG
Pewien podróżny wybierał się do Egiptu i koniecznie chciał zabrać ze sobą kastet, który był według niego..,. ozdobą na pasku. Straż graniczna jednak była innego zdania i kastet musiał zostać w Poznaniu.

Zdarzenie miało miejsce 15 maja, a kastet został zauważony przez pracownika straży ochrony lotniska u 33 –letniego Polaka, który udawał się do Egiptu.
– Mężczyzna oświadczył, że kastet kupił w jednym ze sklepów i służył mu jako ozdoba na pasku – wyjaśnia mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Przedmiot został zatrzymany, ponieważ mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia na jego posiadanie i wywóz poza granice naszego kraju, natomiast jego właściciel udał się w dalszą podróż.

Kastet, o czym mało kto wie, jest bronią białą zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 4a ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji. A skoro tak, to jego właściciel musi mieć stosowne zezwolenie na jego posiadanie i wywóz poza granice Polski. W innym przypadku może liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

To już drugi taki przypadek w ostatnich dniach. 10 maja pewien podróżny chciał polecieć z kastetem do Irlandii i też bardzo się zdziwił, że nie może tego zrobić…

Podziel się: