remont Pułaskiego

Poznań: Kolejny etap prac przy ul. Pułaskiego. Są utrudnienia w ruchu!

Rozpoczął się drugi etap prac związanych z naprawą nawierzchni torowiska tramwajowego w wzdłuż ulic Roosevelta i Pułaskiego. Zmieniona organizacja ruchu potrwa do 15 sierpnia. W nocy będą też prowadzone prace przy remoncie wiaduktu kolejowego.

Wykonawcy od dziś pracują na wschodniej części skrzyżowania ulic Pułaskiego – al. Wielkopolska – Nowowiejskiego i będą remontować torowisko tramwajowe wzdłuż ul. Pułaskiego od ulicy Nowowiejskiego w kierunku Winograd.

Ze względu na przesunięcie frontu robót umożliwiony zostanie wjazd w ulicę Nowowiejskiego od strony al. Wielkopolskiej.

Ograniczenia w ul. Pułaskiego będą polegały na zamknięciu pasa ruchu do jazdy na wprost oraz zlokalizowanego na nim azylu dla rowerzystów (przy skrzyżowaniu z al. Wielkopolską, jadąc od ul. Roosevelta). Po drugiej stronie skrzyżowania zamknięty zostanie pas w kierunku ul. Winogrady – ruch zostanie poprowadzony pasem wyznaczonym do jazdy w lewo z ul. Pułaskiego w ul. Nowowiejskiego.

W związku z brakiem możliwości skrętu w lewo – z ul. Nowowiejskiego w Pułaskiego – pojazdy zostaną skierowane na objazd przez al. Wielkopolską. Jadąc od strony Winograd zamknięty będzie lewoskręt z ul. Pułaskiego w Nowowiejskiego. Do wyboru będą dwie trasy objazdowe: przez al. Wielkopolską lub trasą: Pułaskiego – Libelta – Noskowskiego.

Ul. Nowowiejskiego, przed skrzyżowaniem z ul. Pułaskiego, będzie zwężona do jednego pasa, z którego będzie można pojechać na wprost w al. Wielkopolską lub skręcić w prawo w ul. Pułaskiego w stronę Winograd.

W dwie noce – z 27 na 28 oraz z 28 na 29 lipca (w godzinach: 23:00 – 04:30) na skrzyżowaniu ulic Roosevelta – Libelta – Pułaskiego – Poznańska będą prowadzone prace związane z remontem wiaduktu kolejowego linii Poznań – Szczecin. Spowodują konieczność zamknięcia północnej części skrzyżowania pod wiaduktem (wzdłuż zamkniętego odcinka chodnika). W związku z tym nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Pułaskiego – w kierunku ul. Roosevelta i Poznańskiej, ani zawrotek na tymczasowym rondzie pod wiaduktem. W te noce zostanie zamknięty wjazd w ul. Pułaskiego od strony al. Wielkopolskiej. Objazdy zamykanych w nocy relacji wyznaczono ulicami sąsiednimi.

W związku z zamknięciem odcinka ul. Pułaskiego zmianie ulegnie trasa przejazdu autobusów linii nr 234 w kierunku ronda Kaponiera (wszystkie kursy):

Linia nr 234: OS. BATOREGO II -… – Mieszka I – Przepadek – al. Niepodległości – Święty Marcin – RONDO KAPONIERA

Przejazd w kierunku przystanku Os. Batorego II będzie realizowany po swojej stałej trasie.

MIR, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze