Sikorskiego z nową zielenią fot. ZDM

Poznań: Kolejny etap prac na Sikorskiego. Z powodu SPP

Dziś rozpoczęły się prace po południowej stronie ulicy Sikorskiego, na odcinku od 28 Czerwca 1956 r. do Prądzyńskiego. Oznaczają zmianę organizacji ruchu – i nowe nasadzenia zieleni.

Ze względu na prace przy wdrożeniu Strefy Płatnego Parkowania dotychczasowe równoległe miejsca postojowe zostaną przeniesione z chodników na jezdnię. Uwolniona od samochodów przestrzeń częściowo została przeznaczona dla pieszych, a częściowo zajmą ją rabaty i zieleńce. Na całej ulicy Sikorskiego zostanie posadzonych ponad 1000 sztuk zieleni niskiej i 5 drzew.

Właśnie rozpoczął się trzeci etap prac, po południowej stronie ul. Sikorskiego na odcinku od ul. 28 Czerwca 1956 r. do ul. Prądzyńskiego. Po ich zakończeniu zostanie w tym miejscu wykonane nowe oznakowanie poziome. Rozpoczęcie ostatniego, czwartego etapu, który obejmuje południową stronę odcinka od ul. Prądzyńskiego do ul. Umińskiego planowane jest na 7 kwietnia.

ZDM przypomina, że kierowcy parkujący swoje samochody na ulicy Sikorskiego muszą je przeparkować przed rozpoczęciem prac na danym odcinku. Informujące o tym znaki drogowe są ustawiane w terenie minimum 5 dni przed rozpoczęciem robót. Pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli.

ZDM

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze