Poznań: Kolejny biletomat w mieście

biletomat na przystanku Kowalewicka fot. ZTM
Nowy biletomat stacjonarny operatora Mennica został zamontowany na przystanku autobusowym Kowalewicka w kierunku centrum, na osiedlu Fabianowo – Kotowo. I bardzo ułatwi życie tamtejszym mieszkańcom.

Do tej pory wszyscy w tej okolicy, którzy nagle musieli skorzystać z komunikacji publicznej, a nie mieli doładowanej karty PEKA czy biletu – mieli prawdziwy problem z kupnem biletu, zwłaszcza o nietypowych porach doby. Biletomat znacznie ułatwi im życie.

Jak informuje ZTM Poznań, biletomaty stacjonarne to bardzo istotny kanał dystrybucji biletów.
„Udział w sprzedaży biletów w automatach stacjonarnych stanowi około 35 proc wartości ogólnej sprzedaży” – podaje ZTM. – „Istotnymi elementami wpływającymi na ich atrakcyjność jest nieograniczona czasowo dostępność biletomatów (24 h/7 dni w tygodniu), a także prosta i przyjazna procedura zakupu”.

W biletomatach stacjonarnych można nie tylko doładować tPortmonetkę, kupić papierowy bilet jednorazowy czy bilet sieciowy. Można także przedłużyć ważność biletów trasowanych na karcie PEKA (wyłącznie biletów trasowanych na taką samą trasę i taki sam okres obowiązywania oraz tylko w momencie, kiedy bilet trasowany jest jeszcze aktualny).

Dużą zaletą jest też różnorodność form płatności: można płacić monetami, banknotami oraz za pomocą kart płatniczych, w tym także zbliżeniowych. Automat umożliwia także sprawdzenie stanu karty PEKA.

Obecnie w sieci sprzedaży biletów ZTM funkcjonuje już 112 biletomatów stacjonarnych. Docelowo będą zamontowane 123 automaty.

Podziel się:

Ostatnio dodane: