Tramwaj na Naramowice 1

Poznań: Kolejne zmiany w organizacji ruchu na trasie tramwaju na Naramowice

Zmiany w ruchu planowane są m.in. w rejonie ul. Przełajowej przy pętli tramwajowej Wilczak. Nie będą wiązały się ze znacznymi utrudnieniami, należy jednak zachować ostrożność i zwracać szczególną uwagę na oznakowanie.

W nocy z 14 na 15 sierpnia (z piątku na sobotę) na ul. Błażeja zostanie wygrodzone pobocze ze względu na przygotowania wyjazdu z placu budowy.

Wyłączenie dotyczyć będzie południowej jezdni pobocza ul. Błażeja, na krótkim odcinku od ul. Bogusza w stronę ul. Jasna Rola. Ulica w dalszym ciągu pozostaje przejezdna wraz z możliwością przejścia po północnej stronie jezdni. Docelowo przy ul. Błażeja wybudowany zostanie przystanek końcowy nowej trasy tramwajowej.

Również w nocy z 14 na 15 sierpnia planowane są wygrodzenia na ul. Naramowickiej w okolicy budynku nr 213. To miejsce, w którym w przyszłości ul. Naramowicka będzie krzyżować się z planową ul. Nową Stoińskiego za os. Władysława Łokietka, czyli przedłużeniem obecnej ul. Stoińskiego. Wygrodzony zostanie chodnik wzdłuż zachodniej części ul. Naramowickiej, a ruch pieszych będzie odbywał się drugą stroną ulicy.

Z kolei w rejonie pętli Wilczak, również w nocy z 14 na 15 sierpnia, wyłączony z ruchu zostanie niewielki odcinek ul. Przełajowej. To ostatni, ok. 50 metrowy fragment przylegający do pętli. Wyłączenie spowoduje brak możliwości zawracania na placu, natomiast nie ograniczy dojazdów do posesji.

Ponadto w związku z koniecznością optymalizacji procesu budowlanego, od 18 sierpnia z przyczyn technologicznych tymczasowo wykonywane będą prace nocne na odcinku ul. Naramowickiej, pomiędzy ulicami Serbską i Lechicką. Obejmują one budowę sieci uzbrojenia terenu i będą prowadzone w zależności od potrzeb wynikających z postępu robót.

PIM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze