nowe torowisko fot. UMP

Poznań: Kolejne zmiany w organizacji ruchu na trasie tramwaju na Naramowice

Kończą się prace na ulicy Sarmackiej i w związku z tym w nocy z 2 na 3 kwietnia zamknięty dotąd odcinek ulicy zostanie otwarty. Tej samej nocy zostanie zmieniony ruch na ul. Armii Poznań.

Od października na ul. Sarmackiej w miejscu przyszłego skrzyżowania z tzw. ul. Nową Naramowicką i trasą tramwajową na Naramowice trwały prace przy przebudowie ulicy i budowie torowiska. Na czas robót konieczne było wyłączenie części tej ulicy do skrzyżowania z obecną ul. Naramowicką. Teraz prace zostały zakończone i można ją ponownie otworzyć, co zaplanowano na noc z 2 na 3 kwietnia, czyli z piątku na sobotę.

Zmiana usprawni ruch w tym rejonie, a dodatkowo kierowcy będą mogli przyzwyczaić się do zmiany i korzystania z tej ulicy przed przebudową Łużyckiej. Dotychczasowy ciąg dla pieszych i rowerzystów przez teren budowy zostanie przełożony na północną część ulicy. W dalszym ciągu niedostępna będzie tzw. ul. Nowa Naramowicka, gdzie trwają prace budowlane.

Tej samej nocy, z 2 na 3 kwietnia, wprowadzone zostaną zmiany na al. Armii Poznań. Z powodu montażu kabla zasilającego dla powstającej trasy tramwajowej nastąpi częściowe zwężenie al. Armii Poznań na ok. dwustumetrowym odcinku – od ul. Garbary (za dworcem) do al. Niepodległości. Zwężenie dotyczy północnego pasa ruchu, czyli położonego bliżej Cytadeli.

PIM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze