tramwaj na Naramowice fot. PIM

Poznań: Kolejne zmiany organizacji ruchu na trasie tramwaju na Naramowice

Zamknięcie przejazdu w ciągu ulic Włodarskiej i Ziarnistej oraz zamiana jezdni na ul. Serbskiej. Obie zmiany organizacji ruchu wprowadzone zostaną w nocy z 15 na 16 stycznia.

Wyłączenia przejazdu w ciągu ul. Włodarskiej i Ziarnistej spowoduje, że nie będzie możliwy przejazd między ul. Murawa i Lechicką przez ciąg ulic: Dobrowolskiego, Skotarską, Włodarską, Ziarnistą i Hawelańską.

– Skrzyżowanie ulic Naramowickiej, Włodarskiej i Ziarnistej zostanie przebudowane – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Przede wszystkim pojawi się torowisko tramwajowe z siecią trakcyjną i przystanki. Na pozostałych odcinkach także przybywa torowiska, równolegle trwa przebudowa ul. Naramowickiej. Mamy nadzieję, że warunki atmosferyczne pozwolą utrzymać dobre tempo robót.

Zmiany na ul. Serbskiej z kolei wynikają z postępu prac na skrzyżowaniu, na którym już zamontowano elementy nowego torowiska. Od nocy z 15 na 16 stycznia kierowcy będą się poruszać nie północna, ale południową jezdnią, co umożliwi przebudowę drugiej części skrzyżowania.

Ruch w relacji zachód-wschód zostanie utrzymany na południowej nitce ul. Serbskiej i będzie prowadzony przez tzw. przewiązki. Od strony ronda Solidarności przewiązka już istnieje, a od strony Wilczaka będzie nią skręt z ul. Serbskiej umożliwiający dotychczas dojazd do centrum handlowego.

Przystanek autobusowy Naramowicka/Serbska w kierunku ronda Solidarności zostanie przeniesiony przed ul. Pasterską. Od 16 stycznia zmiany te dotyczyć będą autobusów linii nr 167, 183, 185, 322, 911.

Planowana czasowa organizacja ruchu na ulicach Serbskiej oraz Włodarskiej/Ziarnistej oznacza również zmiany w dojeździe do posesji okolicznych mieszkańców.

– Do ul. Naramowickiej między ulicami Wilczak i Serbską (posesje nr 22-38) wjazd możliwy będzie od ul. Wilczak przez ul. Ugory, wyjazd wyłącznie do ul. Serbskiej przez ul. Naramowicką i stację paliw (dla pojazdów jadących w kier. zachodnim udostępnione zostanie zawracanie na skrzyżowaniu ul. Serbska/Wilczak).

– Do posesji przy ul. Naramowickiej nr 31-47 wjazd przez ul. Serbską (od ronda Solidarności) i przebudowaną ul. Naramowicką. Wyjazd wyłącznie do ul. Serbskiej przez stację paliw (dla pojazdów jadących w kier. zachodnim udostępnione zostanie zawracanie na skrzyżowaniu ul. Serbska/Wilczak).

– Do ul. Naramowickiej między ulicami Serbską i Włodarską (posesje nr 58-82a) przewidziano wjazd od mostu Lecha i ul. Serbskiej przez ulice Pasterską i Czarna Rola lub od ul. Murawa przez ulice Dobrowolskiego, Skotarską i Czarna Rola. Wyjazd dla posesji nr 58-70 do ul. Serbskiej przez ul. Czarna Rola i ul. Skotarską, do ul. Murawa przez ulice Czarna Rola, Pasterską i Włodarską lub do ul. Lechickiej przez ulice Naramowicką, Ziarnistą i Hawelańską. Wyjazd dla posesji nr 70a-82a wyłącznie do ul. Lechickiej przez ulice Naramowicką, Ziarnistą i Hawelańską.

– Odcinek ul. Naramowickiej między ulicami Włodarską i Lechicką (posesje nr 84-112) oraz ulice Ziarnista i Hawelańska – wjazd od ul. Lechickiej przez ulice Hawelańską, Ziarnistą i Naramowicką lub od ul. Serbskiej przez ulice Pasterską, Czarną Rolę i Naramowicką. Wyjazd wyłącznie do ul. Lechickiej przez ulice Naramowicką, Ziarnistą i Hawelańską.

– Na os. Kosmonautów oraz w rejon ul. Włodarskiej będzie można wjechać od ul. Serbskiej przez ulice Pasterską i Włodarską lub od ul. Murawa przez ulice Dobrowolskiego, Skotarską i Włodarską, a wyjechać do ul. Serbskiej przez ulice Włodarską i Skotarską lub do ul. Murawa przez ulice Włodarską, Skotarską i Dobrowolskiego.

– Z kolei do budynku przy ul. Serbskiej 11 będzie można dojechać przez udostępnioną w tym celu północną jezdnię ul. Serbskiej (dwukierunkowo).

PIM

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze