trasa tramwaju na Naramowice fot. PIM

Poznań: Kolejne zmiany na trasie tramwaju na Naramowice

W najbliższy weekend wprowadzone zostaną zmiany dla pieszych i rowerzystów w rejonie budowy trasy tramwajowej na Naramowice. Zmiany nie dotyczą kierowców.

W nocy z 26 na 27 lutego (z piątku na sobotę) zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej oraz powstanie dodatkowe przejście dla pieszych przez ul. Błażeja.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, “wyłączony z użytku zostanie dotychczasowy ciąg wzdłuż zachodniej strony drogi prowadzący przez os. Kosmonautów i ul. Lechicką na Naramowice. Od soboty należy kierować się na wschodnią stronę ul. Naramowickiej przez ciąg w rejonie bloku nr 21. Następnie piesi będą mogli przejść wschodnią stroną od sklepu Biedronka do ul. Lechickiej i dalej wzdłuż tej ulicy do nowego przejścia dla pieszych (przez ul. Lechicką)”.

Ponownie udostępniony zostanie również ciąg między ul. Spornego i otwartą łącznicą węzła. Dzięki temu osoby poruszające się w kierunku Wilczego Młyna i mostu Lecha nie będą musiały przekraczać ul. Lechickiej.

Również w nocy z 26 na 27 lutego, na wniosek mieszkańców i rady osiedla Naramowice, wyznaczone zostanie tymczasowe przejście dla pieszych przez ul. Błażeja. Jest ono tam potrzebne ze względu na zwiększony ruch spowodowany zamknięciem ul. Jasna Rola i Bolka.

Tymczasowe przejście wyznaczone zostanie przez ul. Błażeja, w rejonie posesji nr 13, 15, 18A, 18B. Nowe przejście połączy te dwa chodniki, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli bezpiecznie dojść pieszo do ul. Naramowickiej.

PIM

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze