Poznań: Kolejne zmiany na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Grochowską

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)
22 kwietnia na remontowanym skrzyżowaniu zmieni się organizacja ruchu. Rozpocznie się drugi etap prac remontowych, a prace będą prowadzone na zewnętrznych pasach jezdni ul. Grunwaldzkiej.

Z tego powodu kierowcy dojeżdżający ul. Grunwaldzką do skrzyżowania od strony zachodniej, czyli od stadionu, już od wysokości ul. Cześnikowskiej będą mieli do dyspozycji wewnętrzny pas ruchu służący do jazdy na wprost i skrętu w prawo. Kierowcy dojeżdżający do skrzyżowania z przeciwnej strony będą mogli jechać na wprost lewym, skrajnym pasem oraz skręcać w prawo, w ul. Grochowską, prawym pasem.

Z kolei ruch ulicą Grochowską od skrzyżowania z ul. Promienistą do ul. Grunwaldzkiej na tym etapie prac będzie się odbywał w obu kierunkach po jednym pasie jezdni zachodniej ul. Grochowskiej. Wyjątkiem będzie dojazd do posesji położonych przy wschodniej jezdni, która na czas prowadzenia robót będzie drogą bez przejazdu.

Kierowcy jadący ul. Promienistą od strony ul. Sowińskiego do ul. Grochowskiej będą mogli wyłącznie skręcić w prawo. Kontynuacja jazdy ul. Promienistą i jazda w kierunku ul. Grunwaldzkiej będzie możliwa po skorzystaniu z nawrotu na wysokości ul. Arciszewskiego.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, w ostatnim etapie, zaplanowanym na 23 kwietnia, nowa nawierzchnia pokryje zewnętrzne pasy jezdni ul. Grunwaldzkiej – od skrzyżowania z ul. Grochowską do okolic skrzyżowania z ul. Włodkowica.
„Na tym etapie prac uruchomione już zostanie przejście dla pieszych przez ul. Grunwaldzką, po zachodniej stronie skrzyżowania z ul. Grochowską” – podaje spółka. – „Kierowcy jadący ul. Grunwaldzką w stronę stadionu będą mieli do dyspozycji wewnętrzny pas ruchu, służący do jazdy na wprost i skrętu w prawo, w ul. Grochowską. Poruszającym się w przeciwnym kierunku, przed skrzyżowaniem pozostawione zostaną dwa skrajne pasy: prawy – do skrętu w ul. Grochowską, lewy – do jazdy na wprost, bez możliwości skrętu w lewo.

W tym etapie ruch ulicą Grochowską od skrzyżowania z ul. Promienistą do ul. Grunwaldzkiej odbywać się będzie w obu kierunkach po jednym pasie jezdni wschodniej ul. Grochowskiej (z wyjątkiem dojazdu do posesji przy jezdni zachodniej, do których będzie można dojechać ulicami Promienistą, Sowińskiego i Słoneczną). Podobnie jak w czwartek, również w piątek utrzymany zostanie nakaz skrętu w prawo z ul. Promienistej w Grochowską oraz miejsce do wykonania nawrotu na wysokości ul. Arciszewskiego”.

Jeżeli pogoda się utrzyma, wówczas prace związane z układaniem nowej nawierzchni na skrzyżowaniu zakończą się w tym tygodniu. Kolejne dni przeznaczono na wykonywanie pętli indukcyjnych, regulację kratek ściekowych, montaż zestawów naprawczych na włazach oraz wprowadzenie oznakowania poziomego.

W rejonie prac sygnalizacja świetlna jest wyłączona i obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę.

PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane: