Poznań: Kolejne skrzyżowania na Wildzie po remoncie. Można jechać!

trasa tramwajowa, 28 Czerwca 1956 fot. PIM

Trwają prace wykończeniowe na trasie tramwajowej przez ulicę 28 Czerwca 1956 r. Do użytku zostały oddane kolejne trzy skrzyżowania z ulicami św. Jerzego, Krzyżową i Kilińskiego.

Tramwaje kursują ulicą 28 Czerwca 1956 już od 1 sierpnia, bo wtedy zostało oddane do użytku wyremontowane torowisko, jednak już wtedy spółka Poznańskie Inwestycje miejskie zapowiadała, że prace wykończeniowe jeszcze potrwają. Wyłączone z ruchu były skrzyżowania ul. 28 Czerwca 1956 r. z ul. św. Jerzego, Krzyżową i Kilińskiego, ponieważ trwało tam układanie nowej nawierzchni. Teraz te prace dobiegły końca, co pozwoliło na przywrócenie ruchu na wszystkich trzech skrzyżowaniach.

„W ramach inwestycji jezdnia ul. 28 Czerwca 1956 r. została przebudowana i pokryta nową nawierzchnią” – przypomina PIM. – „Poruszać się nią mogą także rowerzyści. Nową nawierzchnię zyskały również miejsca parkingowe. Podczas prac wymieniona została także infrastruktura podziemna m.in. gazociąg, wodociąg, kanalizacja czy kable wysokiego i niskiego napięcia”.

Prace na 28 Czerwca 1956 jeszcze potrwają: do wykonania pozostał montaż małej architektury i posadzenie kilkunastu drzew i ponad 1500 krzewów w nowych klombach na narożnikach i wzdłuż ulic. Roboty wykończeniowe i porządkowe potrwają do końca lata.