Poznań: Kolejne prace w ramach Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu

SPP Łazarz Marcelińska fot. ZDM
Grunwaldzka, Ziętary i Marcelińska – na tych ulicach dziś będą wprowadzone zmiany oznakowania ze względu na SPP. Kierowcy proszeni są o przeparkowanie samochodów.

26 kwietnia wykonawcy oznakowania pojawią się na ulicach Grunwaldzkiej od ul. Szylinga do Wojskowej, i Ziętary.

„Najważniejsze elementy organizacji ruchu na ul. Grunwaldzkiej nie będą zmieniane” – zapewnia ZDM. – „Kierunki ruchu, układ pasów i relacji na skrzyżowaniach pozostaną „po staremu”. Parkowanie zostanie uporządkowane i podobnie jak obecnie będzie dozwolone wyłącznie po północnej stronie jezdni w kierunku ronda Jana Nowaka – Jeziorańskiego. Oznacza to parkowanie równoległe od skrzyżowania z ul. Szylinga do wysokości ul. Grunwaldzkiej 17 oraz od ul. Ziętary do wjazdu na teren osiedla przy ul. Grunwaldzkiej 29. Dalej w kierunku ul. Wojskowej zostaną wyznaczone ukośne miejsca postojowe, a odcinek od tej ostatniej ulicy do ronda Jana Nowaka – Jeziorańskiego będzie wyłączony z parkowania. Na ul. Ziętary kierunki ruchu również pozostaną bez zmian. Natomiast parkowanie będzie dozwolone wyłącznie od strony budynku redakcji Głosu Wielkopolskiego, na miejscach równoległych.

Ul. Marcelińska zachowa dwa kierunki ruchu od ul. Przybyszewskiego do wjazdu na teren jednostki wojskowej przy ul. Marcelińskiej 15. Dalej będzie już jednokierunkowa w stronę ul. Ziętary. Zmieni się tu również sposób parkowania – po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Polnej do ul. Ziętary wyznaczone zostaną równoległe miejsca postojowe. Odcinek jednokierunkowy będzie objęty ograniczeniem prędkości do 30 km/h, wprowadzony na nim będzie kontraruch rowerowy”.

Po zakończeniu prac na ul. Grunwaldzkiej i Ziętary 27 kwietnia ruszą prace na ul. Marcelińskiej i także powinny potrwać jeden dzień, o ile nie przeszkodzi pogoda. malowanie nowego oznakowanie nie może się bowiem odbywać w deszczu.

Kierowcy tradycyjnie proszeni są o przeparkowanie samochodów – pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. A to spora kwota, bo 520 zł za samo holowanie. Do tego trzeba jeszcze doliczyć 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym i mandat karny wystawiony przez straż miejską.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac.

ZDM

Podziel się: