Poznań: Kolejne prace na Naramowickiej. Ulica będzie wyłączona z ruchu

tramwaj na Naramowice fot. PIM

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, w nocy z 6 na 7 maja fragment ulicy Naramowickiej zostanie wyłączony z ruchu i rozpocznie się tam remont. W rejonie prac będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu.

Remont rozpocznie się na fragmencie ulicy od posesji przy ul. Naramowickiej nr 161 (pomiędzy ul. Sarmacką a Łużycką) do wjazdu na parking przy kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Objazd dla samochodów zostanie poprowadzony przez al. Praw Kobiet i ul. Hilczer-Kurnatowskiej. „Równolegle udostępniona zostanie al. Praw Kobiet na odcinku od ul. Łużyckiej w kierunku północnym – przejazd w ograniczonym zakresie będzie możliwy obiema jezdniami” – informuje PIM. – „Na ul. Hilczer-Kurnatowskiej w dalszym ciągu czynna będzie wyłącznie północna jezdnia”.

Objazdy dotyczą też autobusów kursujących ulicą Naramowicką. Ich tymczasowe przystanki zostaną wyznaczone na wysokości tramwajowych, na obu jezdniach al. Praw Kobiet, ale przystanek Jasna Rola w kierunku centrum będzie funkcjonował w docelowej lokalizacji, tzn. wspólnie z tramwajowym w kierunku ul. Błażeja. Przystanki przy ul. Sielawy i Rubież zostaną zawieszone na czas remontu.

„Dojazd do ul. Sielawy będzie możliwy od strony ul. Umultowskiej przez ul. Sarmacką i Naramowicką oraz od ul. Lechickiej przez ul. Karpią i Naramowicką” – podaje PIM. – „Wyjazd zarówno przez ul. Sarmacką, jak i Karpią. Dojazd do ul. Karpiej zostanie zapewniony przez ul. Sarmacką oraz przez rondo Karłowskiej-Kamzowej. Ul. Łużycka na odcinku od ul. Naramowickiej do al. Praw Kobiet zostanie udostępniona wyłącznie jako dojazd do posesji. Zmiana organizacji ruchu dotyczy również pieszych – częściowo udostępnione zostaną ciągi w rejonie skrzyżowania al. Praw Kobiet i ul. Hilczer-Kurnatowskiej. Rozpoczęcie remontu ul. Naramowickiej jest skoordynowane z pracami wykończeniowymi w ciągu ul. Jasna Rola w rejonie posesji nr 203. W ramach czasowej organizacji ruchu powstanie tymczasowy wjazd z al. Praw Kobiet w ul. Jasna Rola – w zamian zostanie udostępniony jeden pas ruchu dla samochodów parkujących do tej pory na ul. Jasna Rola. W trakcie prac należy liczyć się z ograniczeniem dojazdu do posesji”.

Prace w ramach remontu ul. Naramowickiej, na odcinku od ul. Karpiej do Hilczer-Kurnatowskiej, potrwają przez ok. dwa miesiące. Przez dwa dni, 6 i 7 maja, będzie wyłączona dla ruchu także droga rowerowa na wiadukcie tramwajowym nad ul. Lechicką, po zachodniej stronie torowiska. Tu powodem są prace wykończeniowe na wiadukcie tramwajowym.

Podziel się:

Ostatnio dodane: