ulica Błażeja fot. PIM

Poznań: Kolejne prace i kolejne utrudnienia na budowie tramwaju na Naramowice

W nocy z 11 na 12 września (z piątku na sobotę) udostępniony zostanie docelowy wjazd do budynku przy ul. Naramowickiej nr 219. W związku z jego uruchomieniem niebawem rozpoczną się roboty budowlane w miejscu dotychczasowego wjazdu od ul. Jasna Rola.

Z kolei na 15 września planowane jest rozpoczęcie prac związanych z przyłączeniem gazociągu w rejonie ul. Błażeja. Będą one jednak możliwe przy sprzyjających warunkach pogodowych (w przypadku braku możliwości ich rozpoczęcia będziemy informować). Roboty te wymagają wyłączenia z ruchu fragmentu ul. Błażeja od strony ul. Naramowickiej, mniej więcej na wysokości bloku przy ul. Błażeja 4.

Droga w tym miejscu będzie całkowicie zamknięta dla samochodów. Ruch pieszy i rowerowy zostanie zachowany. Wygrodzony natomiast zostanie niewielki fragment chodnika na wysokości ul. Błażeja 14. Objazd zamkniętego odcinka ul. Błażeja możliwy otwartym fragmentem ul. Jasna Rola oraz ul. Bolka. Przewidywany czas zamknięcia to 2-3 dni. Po tym czasie ulica znów będzie przejezdna.

Poznańskie Inwestycje Miejskie przypominają o obowiązującej od 22 sierpnia zmianie na ul. Jasna Rola. Na wysokości os. Władysława Łokietka, w miejscu przecięcia ulicy przez budowaną trasę tramwajową, droga jest nieprzejezdna. W czasie zamknięcia części ul. Błażeja, objazd nieprzejezdnego fragmentu ul. Jasna Rola możliwy będzie jedynie ul. Bolka.

PIM, el

Dodaj komentarz

avatar