Poznań: Kolejne pieniądze dla kultury

Inkubator Kultury Pireus fot. UMP
Inkubator Kultury Pireus zaprasza do współpracy twórców projektów z zakresu kultury i sztuki. Pięć projektów może liczyć na dofinansowanie w wysokości 1000 zł.

Hasło przewodnie akcji to „kultura dystansu”. Jest ona organizowana w ramach projektu „Wsparcie przez kulturę. Działania Inkubatora Kultury Pireus” finansowanego ze środków Miasta Poznania. Zgłoszenia mogą dotyczyć działań kulturalnych, które odbywają się przy uwzględnieniu aktualnych obostrzeń, w tym obowiązujących zasad dystansu społecznego.

Pomysły mogą być realizowane w Pireusie, ale też w innych miejscach – nie tylko w przestrzeni Łazarza, ale całego miasta, także online – wtedy można skorzystać ze wsparcia mobilnego studia w Pireusie wyposażonego w kamerę, mikrofon, odpowiednie oświetlenie i wsparcie techniczne, które pozwala na realizację działań przez internet.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia dotyczące projektów z zakresu kultury i sztuki, np. wystaw, warsztatów, występów, działań performatywnych, interdyscyplinarnych, projektów edukacyjnych, transmisji z wystaw, koncertów itp. Inicjatywa może mieć formę jednorazowego wydarzenia lub cyklu. Wnioskodawcą może być zarówno osoba fizyczna, jak i organizacja.

Aby zgłosić projekt, wystarczy wypełnić formularz. Prace konkursowe można zgłaszać do 15 maja (do północy). Pełen regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej. Ewentualne pytania można kierować na adres e-mail: inkubatorkulturypireus@gmail.com lub numer telefonu: 607 609 269.

UMP