Poznań: Kolejne obiekty sportowe są otwarte

skatepark fot. UMP
Otwarte są już boiska i hale sportowe, a od wtorku, 19 maja, będzie działał również Skatepark Wyspa na osiedlu Piastowskim. Zwiększy się też limit osób korzystających z już otwartych obiektów. Gdzie można się już wybrać?

Czynne są już hale sportowe przy ul. Spychalskiego. Te obiekty służą jako baza treningowa dla klubów sportowych i grup zorganizowanych. Zgodnie z obostrzeniami na halach muszą być przestrzegane następujące limity: hala A – 16 osób + 2 trenerów, hale B i C – 24 osoby + 2 trenerów. Oddział Chwiałka uruchamia również możliwość korzystania z boisk do siatkówki plażowej (limit 14 osób + 2 trenerów).

Od wtorku, 19 maja wznawia działalność Skatepark Wyspa. Zasady funkcjonowania obiektu ze względu na przepisy dotyczące epidemii koronawirusa będą tymczasowo zmienione. Będzie tam mogło przebywać 14 osób oraz 2 trenerów lub opiekunów. W związku z koniecznością dostosowania się do przepisów sanitarnych Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wprowadzają konieczność rezerwacji obiektu. Będą mogły z niego korzystać grupy pod opieką co najmniej 1 osoby dorosłej. Czas rezerwacji to 110 minut.

Skatepark będzie czynny codziennie do godziny 19.00. Wejścia na obiekt od poniedziałku do piątku będą się odbywały o godzinach: 11.00; 13.00; 15.00 i 17.00, a w soboty i niedziele dodatkowo także o godzinie 9.00.

Do czasu zniesienia obostrzeń sanitarnych POSiR wprowadza tymczasowo bilet za korzystanie ze Skateparku. Będzie to 5 złotych od osoby. Rezerwacje przyjmowane są wyłącznie mailowo pod adresem: [email protected].

Od poniedziałku, 18 maja na boiskach udostępnianych przez POSiR może przebywać 14 osób oraz 2 trenerów. Na dwóch pełnowymiarowych obiektach (boiska piłkarskie na Młodzieżowym Ośrodku Sportowym oraz na Golęcinie) limit wynosi 22 zawodników oraz 4 trenerów. Na stronie internetowej POSiR (posir.poznan.pl) umieszczono szczegółowe zasady korzystania z dostępnych obiektów.

W dalszym ciągu do odwołania pozostają zamknięte baseny pływackie, place zabaw, siłownie zewnętrzne i tory do street workoutu.

POSiR, el

Podziel się: