Poznań: Kolejne nowe chodniki. Tym razem na północy Poznania

wyremontowany chodnik fot. ZDM

Przy ul. Bolka na Naramowicach nowy chodnik już jest – a przy ul. Braille’a na Piątkowie prace przy budowie jeszcze trwają. Tu chodnik będzie gotowy pod koniec czerwca.

Chodnik przy ulicy Bolka został wybudowany po południowej stronie ulicy na odcinku od ulicy Naramowickiej w kierunku ul. Jasna Rola – do wjazdu do budynku przy ulicy Naramowickiej 217B. Inwestycja jest już po odbiorze technicznym.

Bezpieczne przejście było tu bardzo potrzebne: dotąd mieszkańcy mogli chodzić jedynie chodnikiem po północnej stronie ulicy. Po drugiej stronie było tylko pobocze, a korzystanie z niego było niebezpieczne i niekomfortowe. Teraz można bezpiecznie dojść do posesji, ulicy Naramowickiej – czy pobliskiej „Biedronki”.

Koszt prac budowlanych wyniósł ponad 96 tysięcy złotych, a środki finansowe pochodziły z budżetu Rady Osiedla Naramowice.

Z kolei przy ul. Braille’a odnowiony zostanie odcinek chodnika po północnej stronie ulicy. To ruchliwy odcinek chodnika, bo tędy prowadzi droga w kierunku przystanków komunikacji miejskiej, szkoły, sklepów i basenu na os. Batorego.

„Po zakończeniu prac, które będą polegały na wymianie zniszczonej nawierzchni na nową (i obrzeży betonowych), piesi będą mogli wygodniej i w bardziej komfortowych warunkach poruszać się po chodniku” – zapewnia Zarząd Dróg Miejskich.

Tu koszty remontu pokryła Rada Osiedla Piątkowa – kosztował 35 tysięcy złotych.

Podziel się: