Poznań: Kolejne drogi osiedlowe z nową nawierzchnią

nowe nawierzchnie ulic na Ławicy fot. PIM
Tym razem to ulice na osiedlu Ławica. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonanie nawierzchni Przybrodzkiej i Mrowińskiej na odcinku od ul. Lubosińskiej do Przybrodzkiej.

– To kolejna lokalna inwestycja drogowa w zachodniej części Poznania – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – W zeszłym roku przebudowana została m.in. ul. Elbląska, czy plac w rejonie ul. Karlińskiej. Wcześniej metamorfozę przeszła z kolei ul. Łebska. Do końca zbliżają się też prace związane z rozbudową odcinka ul. Lotniczej między ul. Wzlotową a ul. Dąbrowskiego.

Ulica Mrowińska zyska nawierzchnię z kostki betonowej i znajdzie się w strefie zamieszkania.
– Umożliwi to pieszym poruszanie się po całej ulicy i da im pierwszeństwo przed pojazdami – tłumaczy Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Przy skrzyżowaniu z ul. Przytoczną i Lubosińską powstaną chodniki. Skrzyżowanie to – podobnie jak pozostałe – zostanie wyniesione. Wybudujemy również system odprowadzenia wód deszczowych z powierzchni drogi wraz z elementami kanalizacji deszczowej. Powstanie kanał technologiczny, a na ul. Przybrodzkiej pojawi się oświetlenie drogowe.

Na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał 120 dni od podpisania umowy. Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu swoje oferty mogą składać do 14 czerwca.

PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane: