Poznań: Kolejne doświetlone przejścia dla pieszych

doświetlone przejście dla pieszych, ul. Za Cytadelą fot. ZDM

Winogrady, Naramowice i Głuszyna. To w tych dzielnicach zostało zamontowane dodatkowe oświetlenie przy przejściach dla pieszych.

Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych poprzez zwiększenie widoczności przechodniów – to jedno z najważniejszych zadań realizowanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Każdego roku dodatkowe oświetlenie jest instalowane przy pasach wskazanych przez Miejskiego Inżyniera Ruchu na podstawie rekomendacji radnych miejskich i osiedlowych.

W tym roku na doświetlenie przejść przeznaczona została kwota ponad 465 tysięcy złotych. Wiosną tego roku zostały ogłoszone przetargi na wykonanie doświetleń, a teraz dobiegają końca prace związane z ich montażem. W ostatnim czasie uruchomione zostało dodatkowe oświetlenie przy pięciu przejściach dla pieszych. Znajdują się na ul. Za Cytadelą przy skrzyżowaniu z ul. Brandstaettera, na ul. Naramowickiej przy skrzyżowaniu z ul. Widłakową oraz na Głuszynie, gdzie doświetlono trzy „zebry” (przy ul. Głuszyna 127, przy przystanku MPK „Głuszyna – OSIR” oraz przy ul. Sypniewo 32, obok pętli autobusowej).

Koszt instalacji doświetleń w wymienionych miejscach wyniósł łącznie ponad 180 tysięcy złotych.

Źródło: ZDM

Podziel się: