Kwiatowa fot. PIM

Poznań: Kolejna zmiana organizacji ruchu na Kwiatowej

10 sierpnia rozpoczną się prace na chodniku po północnej stronie ulicy, po której są lokale gastronomiczne. W związku z tym w okolicy zmieni się organizacja ruchu.

Ruch pieszy zostanie przekierowany wybudowany już chodnik po południowej stronie ulicy. Dojście do lokali po stronie północnej zostanie zapewnione dzięki korytarzowi komunikacyjnemu przechodzącemu przez teren budowy. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania.

Roboty budowlane związane z przebudową ul. Kwiatowej rozpoczęły się w drugiej połowie lipca i mają potrwać około dwóch miesięcy. Po ich zakończeniu odcinek ul. Kwiatowej między ul. Półwiejską a ul. Rybaki będzie deptakiem. Jezdnia i chodniki uzyskają nawierzchnię z kostki granitowej. Wybudowany zostanie kanał technologiczny, dojazdy do posesji oraz nowe oświetlenie.

Nasadzenia zieleni planowane są na pierwszą połowę listopada, bo pora ta lepiej sprzyja przyjmowaniu się roślin niż miesiące letnie.

Inwestycja jest kolejnym elementem prac związanych z rewitalizacją centrum Poznania. W celu uspokojenia ruchu i poprawy bezpieczeństwa, na ul. Kwiatowej zostanie wprowadzona tzw. strefa zamieszkania i ruch jednokierunkowy od ulicy Półwiejskiej do ulicy Rybaki.

PIM, el

Dodaj komentarz

avatar