Konstytucja z tęczą

Poznań: Kolejna tęcza – przy muralu z Konstytucją

Tęcza znikła z pomnika Adama Mickiewicza – za to pojawiła się przy muralu z Konstytucją. Co na to władze miasta?

Zdjęcie tego kolorowego uzupełnienia muralu z napisem “Konstytucja”, który powstał na ścianie kamienicy przy ulicy 3 Maja, opublikowała dziś na swoim profilu facebookowym grupa Stonewall.

Zdania internautów są podzielone, jednak niewielu komentuje walor artystyczny uzupełnienia napisu “Konstytucja”. Mimo że wczoraj prokuratura w sprawie tęczy na pomniku Adama Mickiewicza zadecydowała, że tęcza nie obraża – większość skupia się na krytykowaniu bądź też pochwale związków jednopłciowych i wyszukiwaniu w Konstytucji, czy takie rozwiązania popiera czy nie.

Wątpliwości powinien rozwiać artykuł 32 Konstytucji, który mówi “Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”. I to zapewne o tym ma przypominać tęcza przy napisie “Konstytucja”.

el

3
Dodaj komentarz

avatar
Gość
Gość

Już się rzygać chce czytając o nich.

Mikkik
Mikkik

Normalne osoby homoseksualne jak widzą to co robi lobby lgbt to ze wstydu głowy kulą.
Czy nikt nie widzi ze tu nie chodzi o te właśnie osoby?

Witek
Witek

To juž się robi nudne i jakby mało efektywne. Co te chuligańskie wybryki zmienią? Nic. Tylko zaczynają wkurzać. Prawdziwe osoby o innej orientacji nie identyfikują się z tymi ekscesami i wręcz są niezadowolone z tego pajacowania, bo to ośmiesza całe środowisko.