Adam Mickiewicz z tęczą fot. Grupa Stonewall

Poznań: Tęcza nie jest zniewagą!

Tak uznała poznańska prokuratura, która umorzyła postępowanie w sprawie potencjalnego znieważenia pomnika Adama Mickiewicza poprzez zawieszenie na nim tęczowej szarfy.

O umorzeniu postępowania poinformowała na swoim Facebooku Grupa Stonewall, powołując się na “Gazetę Wyborczą”. Prokurator
Magdalena Włodarczak umorzyła postępowanie z powodu “brak znamion czynu zabronionego. “Zawieszenie flagi w kolorze tęczy na pomniku nie może być uznane za zniewagę” – uznała.

“Poznańska prokuratura wróciła na jasną stronę mocy” – podsumowała sprawę Grupa Stonewall. – “To już oficjalne! Tęcza nie obraża”.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
g.g
g.g

Tak, tęcza nie jest zniwagą. Niszczycielską jest ideologia LGBT.

az.
az.

Co za arogancja! Wielu czuje się obrażonych takimi aktami wywieszania na pomnikach! Rażą wielu flagi powiewające na publicznych placówkach kultury. A ile pieniędzy wydanych na bezsensowne flagi, zresztą to już biznes aktywistów – vide: oferta LGBT na portalach społecznościowych. Tymczasem wyciągają ręce po środki publiczne, samorządowe, co podano w treści listu do Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Wstyd to mało! Nie lepiej byłoby stworzyć jakąś spółdzielnię pracy, robić coś pożytecznego dla innych, pracować, samoorganizując się ekonomicznie. Jako organizacja, ruch nie mogą się domagać dofinansowań. Pomoc socjalna jest skierowana do obywateli – indywidualnie. Oparta na samorządowych decyzjach, uchwałach i innych aktach prawnych. To nasze pieniądze – nas podatników. A w kwestii dofinansowania etatu w samorządzie osoby ds. równego traktowania – decyzje należą także do samorządu. Wszelka presja nosi cechy szantażu. To niesmaczne i nie do przyjęcia. Ten list do prezydenta jest ultimatum! Jak przekonać chcą wszystkich Poznanian do siebie i swojej dobrej woli, skoro od siebie nic nie dają poza prowokacjami. Ta ideologia jest tutaj obca. Pomylono poparcie dla Rafała Trzaskowskiego z jednoznacznym poparciem dla LGBT. O to poparcie trzeba zabiegać tymczasem.