#ToJestWojna Protest dzień 7 fot. Sławek Wąchała

Poznań: Kolejna odsłona Strajku Kobiet: “To jest wojna. Nie prowokujcie nas – Poznań”

Strajk Kobiet ponownie zaprasza dziś na protest na plac Wolności. Ósmy dzień strajków rozpocznie się jak poprzednio o godzinie 19.00.

Organizatorki zapowiedziały go tradycyjnie na swoim profilu FB “Strajk Kobiet – Poznań”, który już bije rekordy popularności. Dziś protest ma być stacjonarny.

“To władza jest odpowiedzialna, za cierpienia kobiet, brak wsparcia, odmowy badań prenatalnych, odmowę tabletek antykoncepcyjnych, odmowę aborcji” – przypominają organizatorzy. – “Władza od lat działa bezkarnie, nie tylko w temacie aborcji, ale również w każdym innym aspekcie naszego życia. Musimy się organizować na co dzień i walczyć o godne życie i nasze prawa!
To walka o zdrowie kobiet, o dostęp do legalnej i bezpiecznej aborcji, do badań lekarskich, wsparcia, a przeciw przymuszaniu do rodzenia i traktowania kobiet, jako żywe inkubatory, bez praw i podmiotowości.
Zaostrzanie przepisów antyaborcyjnych uderza w najbiedniejsze kobiety, to one borykając się często z problemami lokalowymi, nie będą mogły pozwolić sobie na dokonanie zabiegu w innym kraju, albo prywatnej klinice, o nich należy pamiętać walcząc dziś i im należy się wsparcie i solidarność. Aborcja jest podstawowym prawem socjalnym, a jej zaostrzenie to pogłębianie nierówności społecznych.
Do zobaczenia na ulicy!”.

Od kilku dni prawicowe media prześcigają się w zapowiadaniu upadku kobiecych protestów, w których, ich zdaniem, bierze udział coraz mniej osób. Nie potwierdza tego wczorajszy protest w Poznaniu. Wzięło w nim udział, według szacunków, około 30 tysięcy osób i była to, jak dotąd, największa liczba uczestników. Policja podaje jednak, że w chwili rozpoczęcia protestu na placu Wolności było tylko 5 tysięcy osób.

el

3.7 3 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze