transport ławica 4 fot. PL Ławica

Poznań: Kolejna dostawa sprzętu medycznego wylądowała!

W nocy na poznańskiej Ławicy wylądował Dreamliner z kolejną partią maseczek, rękawiczek i kombinezonów dla personelu medycznego w Polsce.

To drugi samolot z zaplanowanych czterech, który dotarł z pomocą do Poznania. Miał spore opóźnienie spowodowane nowymi procedurami bezpieczeństwa, jakie wprowadziła strona chińska. Samolot musiał czekać ponad 20 godzin w Guangzhou Baiyun International Airport.

“Niestety po przylocie do Guangzhou Baiyun International Airport okazało się, że załadunek nie może zostać zrealizowany zgodnie z planem oraz zleceniem…gdyż Rząd ChRL wprowadził nowe regulacje (obostrzenia) w zakresie wywozu materiałów medycznych dokładnie o poranku tego dnia” -czytamy w komunikacie lotniska. – “Samolot czekał na ładunek ponad 20 godzin, podczas których załoga nie mogła opuścić samolotu i musiała zostać przez cały niezbędny czas do załatwienia wszystkich formalności przez spedytora oraz załadunku na pokładzie “Franka”, co biorąc pod uwagę rejs do /z Nur Sułtan oznaczało prawie 34 godziny spędzone na pokładzie. Brawo LOT Polish Airlines”.

Pomoc z Chin w walce z koronawirusem dociera dzięki darowiźnie Kulczyk Foundation w wysokości 20 mln złotych, która została przekazana fundacji Lekarze Lekarzom przy Naczelnej Izbie Lekarskiej. Transport lotniczy opłaciła Kancelaria Premiera.To łącznie 57 ton sprzętu, który dotrze do Polski w czterech transportach – w nocy przyleciał drugi. Trzeci i czwarty również miały przylecieć jeszcze w kwietniu, ale teraz, z powodu tych dodatkowych środków bezpieczeństwa, będzie to możliwe dopiero na początku maja.

PL Ławica, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments