Poznań: Koleje Wielkopolskie podnoszą ceny biletów. Od niedzieli

Nowe trasy, więcej pociągów – i wyższe ceny. Razem z nowym rozkładem jazdy od 15 grudnia wchodzą też nowe ceny biletów. Wyższe o 8 procent.

Koleje Wielkopolskie intensywnie reklamują swój nowy rozkład jazdy. Jest w nim więcej połączeń, godziny bardziej dopasowane do potrzeb pasażerów, no i dłuższe składy na najbardziej obleganych trasach.

Oto najważniejsze zmiany: wydłużenie trasy 3 par pociągów PKM z Poznań Gł.do Wrześni (od 2 stycznia 2020 r.). Będzie też więcej połączeń do Konina i z Konina doi Poznania. C o prawda – jak zwrócili uwagę pasażerowie – odjazd z Konina do Poznania o 16.01 dla tych, którzy pracują do 16.00, nie jest rozwiązaniem. Ale od czegoś trzeba zacząć…

Więcej połączeń będzie też z Poznania do Zbąszynka, co z pewnością ucieszy pasażerów jeżdżących w tym kierunku, a także do Ostrowa Wielkopolskiego i Kępna. Koleje Wielkopolskie rozwijają też trasę Gniezno – Jarocin – Krotoszyn i uruchomią dodatkowe 3 pary pociągów w relacji Gniezno – Września – Gniezno.

Dodatkowy pociąg pojedzie do Wolsztyna. Ruszą też pociągi na linii 354 do Rogoźna Wielkopolskiego i dalej do Piły. Więcej pociągów i o godzinach bardziej zgodnych z oczekiwaniami pasażerów pojedzie też do Wągrowca i Gołańczy.

Niestety, za większy komfort trzeba też będzie więcej zapłacić. Ceny biletów wzrosną od niedzieli o 8 proc. W praktyce bilety normalne w drugiej klasie za przejazd do 5 km podrożeją o 33 grosze.

„Zmiana wysokości opłat podyktowana jest wzrostem cen energii elektrycznej, wzrostem cen części zamiennych oraz materiałów eksploatacyjnych do taboru” – tłumaczą Koleje Wielkopolskie. – „Średni wzrost cenowy biletów jednorazowych i okresowych to 8%. Ponadto zmianie ulegnie również wysokość opłat dodatkowych oraz opłat manipulacyjnych. Wspólnie z Organizatorem Przewozów tj. Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego została podjęta decyzja o wycofaniu takich ofert jak : Bilet Sieciowy Roczny Bezimienny, Bilet Wielkopolski, Wielkopolski Bilet Weekendowy GRUPA, oraz Rower/Bike +”.

Koleje Wielkopolskie, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: