Bieg Anita fot. FB ANITA

Poznań: Kobiety pobiegną i zbadają piersi

12 tysięcy biegających kobiet, promocja profilaktyki raka piersi i pomoc tym, które zachorowały. Po to właśnie nad Maltą będą biegać uczestniczki Biegu ANITA.

“Bieg Kobiet ANITA Zawsze Pier(w)si” to cykl 8 imprez biegowych odbywających się od kwietnia do październik, by promować profilaktykę raka piersi i wspomagać te kobiety, które zachorowały. W tym roku pobiegło już ponad 12 tysięcy kobiet!

Poznańska edycja imprezy rozpocznie się 6 października nad Maltą. W samo południe na trasę 5 lub 10 kilometrów wyruszy 1500 pań, by promować badania profilaktyczne. Ale bieg to nie wszystko. W znajdującym się przy mecie miasteczku biegowym staną mammobus i cytobus. Będzie więc można zbadać swoje piersi i porozmawiać z lekarzami, a także z kobietami, które zostały doświadczone przez tę straszną chorobę. One też pokażą wszystkim zainteresowanym, jak badać swoje piersi.

Biegowi towarzyszy także zbiórka pieniędzy dla Kasi Boodie, która przechodzi właśnie leczenie nierefundowanymi lekami. Jedna dawka to koszt ponad 25 tys. zł. Zawodniczkom udało się już uzbierać 25 tysięcy, teraz zbierają pieniądze na kolejną dawkę.

Bieg Kobiet ANITA w Poznaniu – program:
08:30 – otwarcie biura zawodów
10:00 – otwarcie miasteczko biegowego, w którym do dyspozycji pań będą lekarze/ badania profilaktyczne/ brafitting.
11:15 – zamknięcie biura zawodów
11:15 – KONKURS – wygraj stanik od ANITY!
11:35 – wspólna rozgrzewka z Nikodemem z Primavera Jastrzębia Góra!
11:50 – wspólne zdjęcie
11:53 – zawodniczki ustawiają się na start
12:00 START na 5km
13:05 KONKURS KNEIPP – wygraj pachnący BOX!
13:10 – dekoracja zawodniczek
15:00 ZAKOŃCZENIE

W biegu mogą brać udział także zawodnicy Nordic Walking. Kobiety po 65 roku życia startują bezpłatnie. Pobiec mogą także panowie, ale dla nich nie ma osobnej klasyfikacji.

mat. pras., el

Dodaj komentarz

avatar