Poznań: Kobieta spacerowała po przęśle mostu Rocha!

spacer po moście Rocha fot. SMMP

Mimo zakazu i oczywistego zagrożenia, jakie się wiąże z wchodzeniem na przęsła mostu św. Rocha i Jordana – operatorzy miejskiego monitoringu zauważyli kobietę spacerującą po przęśle mostu św. Rocha i podziwiającą widok na Wartę.

Zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut po godzinie 5.00 rano. Operator monitoringu zauważył, że po przęśle mostu Rocha chodzi kobieta, po czym siada na środku i podziwia widok na Wartę. Natychmiast powiadomił policję.

„Mamy „świetne” ujęcia od jednego z naszych operatorów monitoringu miejskiego” – poinformowali strażnicy, prezentując zdjęcia tego niebezpiecznego „spaceru”. – „Przestrzegamy przed tak nieodpowiedzialnym zachowaniem”.

Kilka tygodni temu z przęsła mostu Jordana spadł mężczyzna i zginął na miejscu. W 2016 roku z przęsła mostu św. Rocha spadła młoda wioślarka z Irlandii, która przyjechała do Poznania na zawody. Wchodzenie na przęsła jest bardzo niebezpieczne, są one wąskie i śliskie od wilgoci, łatwo z nich spaść.

„Niestety, mimo że wchodzenie na przęsła mostu zarówno św. Rocha jak i Jordana jest zakazane i skrajnie nieodpowiedzialne, to jak widać wciąż się zdarza” – podsumowała straż miejska. Tym razem na szczęście nic się nie stało, a policjanci pouczyli o zakazie kobietę chodzącą po przęśle. Okazało się, że była Hiszpanką.

Podziel się:

Ostatnio dodane: