A nam jest szkoda lata - koncert na zakończenie wakacji Śródka fot. Sławek Wąchała

Poznań: Klimatyczne pożegnanie z latem na Śródce

“Miłość ci wszystko wybaczy”, “Deszczowa piosenka” i wiele innych przebojów znanych z polskich przedwojennych filmów, broadwayowskich musicali i hollywoodzkich produkcji można było usłyszeć podczas koncertu “A nam jest szkoda lata!” na Śródce.

Już samo otoczenie mogło sprawić, że lata było szkoda: scena ustawiona na placyku przed muralem, stoliki na świeżym powietrzu, tuż przy kwitnących słonecznikach i muzyka w plenerze. Z tym wszystkim będziemy musieli się pożegnać, gdy nadejdą jesienne i zimowe chłody – aż do następnego lata.

Ale jeszcze wczorajszy wieczór oferował balsamicznie ciepłe powietrze, cudowny zachód słońca – oraz piękną muzykę i taniec na śródeckiej scenie. Wykonawcami byli urocza Marta Szydlik – wokal, wspaniała Barbara Krenz – pianino oraz Magdalena Mak, niezwykła tancerka, która dodawała blasku każdej piosence swoim talentem w stepowaniu.

To był uroczy koncert, dzięki któremu tubylcy mogli na nowo odkryć urodę i klimat swojej dzielnicy – a przybysze zakochać się w Śródce. Jedynym mankamentem było ustawienie sceny: tancerka miała w tle zaparkowane i przejeżdżające od czasu do czasu samochody, co jednak zdecydowanie psuło efekt. Znacznie lepiej i efektowniej koncert prezentowałby się na tle słynnego śródeckiego muralu – i byłby to wtedy rzeczywiście koncert z muralem w tle.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze