Kino samochodowe WGO fot. Sławek Wąchała

Poznań: Kina plenerowe już działają!

Jedno przy Wielkopolskiego Giełdzie Odzieżowej, dla zmotoryzowanych – drugie w Kontener Art. Oba zostały otwarte wczoraj i oba zapraszają kinomanów na swoje seanse.

Kino przy Wielkopolskiej Giełdzie Odzieżowej, przy ul. Głogowskiej 248, otworzył Ferment Kolektiv. Pierwszy seans rozpoczął się w poniedziałkowy wieczór o 21.30, a widzowie, usadowieni wygodnie w samochodach, mogli obejrzeć film “Sala samobójców. Hejter”. Kino jest przygotowane na 100 aut, ale to na razie. Jeśli się okaże, że jest zainteresowanie taką forma kina – widownia będzie powiększana.

Seanse będą się odbywać o 21.30 raz dziennie od poniedziałku do czwartku, natomiast dwa razy w piątki i soboty. Drugi seans będzie się rozpoczynał około północy. Bilet dla jednej osoby to 30 zł, ale za samochód (kierowca i jeden pasażer) – 50 zł. Za dwójkę dorosłych i dziecko zapłacimy 60 zł, a za dwójkę dorosłych i dwoje dzieci – 70 zł.

Do kina można się też wybrać do KontenerArtu przy ul. Ewangelickiej.
Cykl filmowy tam prezentowany nosi nazwę “Kino KontenerART. Nowa Nadzieja”, a projekcje zaczynają się o 21.00. Wczoraj kino zainaugurowało swoją działalność kultowym filmem “Hair” Milosa Formana z 1979 roku.

Przypomnijmy, że choć kina plenerowe, w przeciwieństwie do tych pod dachem, mogą działać, to jednak i tam obowiązują ograniczenia z powodu pandemii koronawirusa. Widzowie muszą pozostawać w bezpiecznej, dwumetrowej odległości od siebie, a organizatorzy kina powinno to umożliwić, organizując w odpowiedni sposób widownię. I w kinie samochodowym, i w plenerowym widz ma przez cały seans pozostać na wyznaczonym miejscu, wyjść może wyłącznie do toalety, przy czym musi także i tam pamiętać o zachowaniu odstępu dwóch metrów.

Każdy widz musi mieć też środki ochrony osobistej, a w przypadku ich braku personel kina może odmówić wjazdu czy wejścia na teren kina. Może też zapewnić widzowie te środki we własnym zakresie.

Dodatkowe usługi, na przykład gastronomiczne, na terenie kin są dozwolone, ale z zachowaniem środków ostrożności. Obowiązuje dystans oraz osłanianie nosa i ust. W przypadku kina samochodowego kierowca nie może opuszczać samochodu – to obsługa musi mu dostarczyć do auta zamówienie.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze