Poznań: Kilkuset kajakarzy przypłynęło do Poznania

9. Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna Poznań fot. Sławek Wąchała
Już po raz dziewiąty Kajakowa Masa Krytyczna pokonała trasę z Puszczykowa do Poznania. Uczestnicy świetnie się bawili.

Kajakową Masę Krytyczną powołała 9 lat temu grupa kajakarzy- zapaleńców, którzy chcieli zwrócić uwagę poznaniaków na to, że mamy rzekę, na której można świetnie uprawiać sporty wodne. Uznali też, że warto przywrócić tradycję, kiedy to w Poznaniu kajakowali prawie wszyscy i kiedy tworzono Wielką i Małą Pętlę Wielkopolski głównie dla kajakarzy właśnie.

Niestety, po złotych latach masowego uprawiania sportów wodnych, które miało miejsce w dwudziestoleciu międzywojennym, o rzece na kilkadziesiąt lat zapomniano, a sporty wodne wróciły dopiero z torem regatowym Malta, ale już wyłącznie w wydaniu profesjonalnym, nie dla amatorów.

Kajakowa Masa krytyczna udowodniła jednak, że duch w narodzie nie ginie i chęć pływania też, czego dowodem jest to, że co roku więcej osób bierze udział w spływie z Puszczykowa do Poznania. No i to dzięki ich aktywności – między innymi – mamy w Poznaniu nad rzeką już kilka punktów, gdzie można sobie wypożyczyć kajaki i popływać.

Także i tym razem wszyscy uczestnicy masy dopłynęli do Poznania cali i zdrowi po 20 kilometrach podziwiania uroków Warty. Spływ wyglądał w tym roku wyjątkowo barwnie, ponieważ organizatorzy ogłosili konkurs na najbardziej fantazyjne nakrycie głowy na Poznańskiej Kajakowej Masie Krytycznej. I było w czym wybierać – zresztą zobaczcie na zdjęciach!

 

Podziel się: