Poznań: Kilkanaście ulic do remontu w tym roku

Roboty drogowe, fot.ZDM
Wiosna to tradycyjnie czas większych prac remontowych na drogach. W tym roku do jesieni w Poznaniu zostanie wyremontowanych kilkanaście ulic.

Sezon remontowy zaczyna ulica Piwna już 7 kwietnia. Oprócz niej w tym roku planowane są remonty nawierzchni na ul. Krzywoustego (na odcinku od węzła nad A2 do wiaduktu na Franowie – część wjazdowa), a także na ul. Warszawskiej, gdzie w tym roku ma być zerwana stara i ułożona nowa nawierzchnia na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Michała po ul. Krańcową.

W pierwszej połowie kwietnia rozpoczną się także prace remontowe na ul. Przybyszewskiego. Najpierw będą prowadzone na chodniku, a od 19 kwietnia – na jezdni. Wymieniona zostanie również nawierzchnia od ul. Szamarzewskiego do ul. Dąbrowskiego.

Remont przejdzie także ulica Grunwaldzka na odcinku od ul. Promienistej do ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego, a także Jawornicka na odcinku od ul. Smardzewskiej do ul. Promienistej – oraz Promienista od ul. Jawornickiej do ul. Krośnieńskiej. Po nowej nawierzchni będzie można poruszać się także na ulicy ul Grochowskiej, gdzie remont ma być przeprowadzony na części zachodniej od ul. Grunwaldzkiej po ul. Pogodną.

Wyremontowana zostanie również ul. Polna na odcinku od ul. Bukowskiej do ul. Marcelińskiej. W planach jest także położenie nowej nawierzchni na ul. Wojska Polskiego (od ul. Wołyńskiej do wiaduktu nad ul. Niestachowską) oraz Głogowskiej na odcinku od wiaduktu górczyńskiego do ul. Kopanina.

„Prace będą prowadzone na tych odcinkach, na których stan nawierzchni budzi największe zastrzeżenia. Kontynuować będziemy także prace z poprzednich lat” – wyjaśnia ZDM.

Do zadań remontowych prowadzonych samodzielnie trzeba jeszcze doliczyć mniejsze remonty, realziowane wspólnie z lokalnymi samorządami i niezwykle istotne dla tamtejszych społeczności.

Wśród nich można wymienić ul. Jaskiniową (pomiędzy ul. Turniową a ul. Graniową), remont na ul. Słupeckiej (odcinek ul. Kruszwicka – ul. Inowrocławska), Inowrocławskiej (od ul. Słupeckiej do ul. Trzemeszeńskiej oraz skrzyżowanie ul. Inowrocławskiej i ul. Toruńskiej). Kontynuowane będą prace na ul. Ropczyckiej.

Wszystkie te remonty mają być zrealizowane w tym roku, a rozpocząć się w kwietniu, jednak na ich dokładny harmonogram musimy jeszcze poczekać. Zarząd Dróg Miejskich obecnie koordynuje zaplanowane prace z terminami robót innych firm, zarządzających i remontujących sieci wodociągowe, gazowe oraz energetyczne. Chodzi o to, by prace nie nakładały się nie na siebie, no i żeby roboty ziemne nie były zaplanowane tuż po położeniu nowiutkiej nawierzchni jezdni.

Na remonty w tym roku przeznaczono 15 milionów złotych.

ZDM

Podziel się:

Ostatnio dodane: