Poznań: Kierski Festiwal 2020 – kto nie był, niech żałuje!

Festiwal Kierski Kuba Badach fot. Magda Zając
Zawody w woltyżerce, punkty gastronomiczne i stoiska z rękodziełem, a na deser – koncert Kuby Badacha. Kierski Festiwal udał się w tym roku, chociaż ze względu na pandemię był krótszy i trwał tylko jeden dzień.

Wielu widzów przyciągnęły zawody w woltyżerce, podczas których można było oglądać popisy przedstawicieli klubów z różnych regionów kraju. Po zawodach na wszystkich czekały punkty gastronomiczne oraz stoiska z rękodziełem.

Wieczorem natomiast rozpoczęły się koncerty. Wystąpił zespół Bibobit został laureatem konkursu Męskie Granie YOUNG z ubiegłego roku. Gwiazdą wieczoru był Kuba Badach, zdobywca Złotego Fryderyka w kategorii Wokalista Roku w 2011 i 2012 roku, który zaśpiewał owacyjnie przyjęte utwory ze swojej płyty „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”. Warto dodać, że ta płyta w roku 2013 zyskała status „Złotej Płyty”.

Wstęp na festiwal był bezpłatny, ale ze względu na pandemię liczba miejsc była mniejsza niż w latach poprzednich. Uczestnicy festiwalu musieli także pamiętać o przestrzeganiu zasad zachowania dystansu społecznego, dezynfekcji rąk oraz zakrywaniu nosa i ust tam, gdzie zebrała się większa grupa ludzi. Nie przeszkodziło to jednak nikomu w doskonałej zabawie.

el

Podziel się: