rowerzysta Czerwonak fot. SG Czerwonak

Poznań: Kierowca samochodu staranował rowerzystę pod Miękowem

Funkcjonariusze Straży Gminnej Czerwonak podczas patrolu dostrzegli mężczyznę leżącego na jezdni. Okazało się, że to był rowerzysta potrącony przez samochód, który odjechał z miejsca wypadku.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 196 na wysokości Miękowa. Jak ustalili strażnicy gminni, rowerzysta został potrącony przez samochód.

– Strażnicy niezwłocznie udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustalili dane uczestników oraz świadków i wezwali służby ratowniczo – medyczne oraz policję – informuje straż gminna. – Okoliczności zdarzenia wyjaśniać będą funkcjonariusze “drogówki”.

A jest co wyjaśniać, Jak wynika z nagrania, które dotarło do telewizji WTK, rowerzysta zamierzał skręcić w lewo i zasygnalizował to wyciągniętą ręką. Ale gdy zbliżył się do osi jezdni, uderzył w niego samochód osobowy, który wyprzedzał na ciągłej linii. Sprawą zajmuje się policja.

SG Czerwonak

 

8
Dodaj komentarz

avatar
głuchy
głuchy

To właśnie jest główna przyczyna jazdy po chodniku i po przejściu
Drogi rowerowe albo pas dla rowerów powinni powstawać najtaniej to szuter z krawężnikami

sowa
sowa

Ale dla czego kierowca uciekł może sumienie mu nie pozwoliło na stwierdzenie czy rowerzysta doznał obrażeń.

Apoloniusz
Apoloniusz

Złapać takiego i zabrać mu prawo jazdy co najmniej na kilka lat.

LubieMiasto
LubieMiasto

ROzwiązanie jest proste to zakaz zabaw rowerkami na drogach i ulicach! Chcesz jeździć to po chodniku w parku a najlepiej w lesie a nie blokujesz ruch!

Ciapul
Ciapul

Rowerzysta chciał zjechać na chodnik, a nie na CPR. CPR zaczyna się sporo dalej, bo dopiero za przystankiem. W miejscu w którym chciał skręcać nie ma żadnej drogi w lewo (jest skrzyżowanie z drogą podporządkowaną z prawej strony).