potrącenie dziecka, Piątkowska fot. prt scr
Wypadek miał miejsce na ulicy Piątkowskiej 10 lutego o godz. 9.49, a jego przebieg dokumentuje nagranie z monitoringu. Kierowca passata kombi potrącił dziecko przebiegające przez jezdnię. I nie zatrzymał się, żeby mu pomóc.

Dziecko przebiegało przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wprost pod samochód, a kierowca nie zdążył wyhamować. Na nagraniu widać też, że odjechał z miejsca wypadku, nie sprawdzając, czy dziecku nic się nie stało. A uderzenie było silne: potrącone dziecko wyleciało w górę i upadło kilkanaście metrów od miejsca uderzenia. Co prawda po zdarzeniu wstało samo i odeszło z miejsca wypadku, ale jednak trzeba je było odwieźć do szpitala. Na szczęście obrażenia nie okazały się poważne i dziś z niego zostało wypisane.

Komenda Miejska Policji w Poznaniu szuka teraz sprawcy wypadku i prosi o kontakt osoby, które były świadkami zdarzenia, rozpoznają samochód lub kierowcę. Wszyscy, którzy maja jakiekolwiek informacje, mogą się zgłaszać do komendy miejskiej pod nr tel. 47 77 156 92.