Poznań: Kiedy wreszcie rozpocznie się remont Pestki?

tramwaj 2 fot. ZTM UMP

Mamy już wakacje, a więc czas, kiedy miał się rozpocząć remont trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju – tymczasem nadal nie wiadomo, kiedy on się rozpocznie, bo nadal nie został rozstrzygnięty jeden przetarg.

Remont trasy podzielono na odcinki i w związku z tym ogłoszono dwa przetargi. Jeden został już rozstrzygnięty, ale prace nie mogą się rozpocząć, ponieważ nie ma rozstrzygnięcia drugiego przetargu.

Kiedy będzie to rozstrzygnięcie? Jak informuje Radio Poznań, jest szansa, że remont rozpocznie się w połowie wakacji i potrwa 10 miesięcy. Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego, powiedział Radiu Poznań, że prace zostały podzielone na odcinki, więc remont samej estakady, do przystanku Słowiańska, powinien zakończyć się szybciej, po mniej więcej pół roku. A gdy tylko się zakończy, tramwaje zostaną puszczone tym odcinkiem, umożliwiając pasażerom dotarcie do przystanku Słowiańska.

W czasie remontu cała trasa PST z Piątkowa do centrum będzie wyłączona z ruchu, a pasażerowie będą musieli przesiąść się do autobusów lub – jeśli ktoś mieszka akurat w tej części Piątkowa czy Winograd – na tramwaj na Naramowice.

Podziel się: