Poznań: Kiedy ruszy odbudowa hali na osiedlu Pod Lipami?

sala sportowa Pod Lipami fot. PIM

Hala sportowa przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 na os. Pod Lipami, której dach zawalił się po ulewie w czerwcu 2021 roku, zostanie odbudowana. Spółka PIM podpisała umowę z wykonawcą w formule “zaprojektuj i wybuduj”.

Barbara Plenzler-Horvath, dyrektor do spraw inwestycji w Poznańskich Inwestycjach Miejskich, w połowie września informowała, że wykonawca odbudowy hali został już wybrany. Umowa została podpisana jeszcze we wrześniu i wykonawca, po uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych, może wejść na plac budowy, jak powiedziała Głosowi Wielkopolskiemu Maja Chłopocka z PIM.

Koszt odbudowy hali ma wynieść 4 539 093,60 zł brutto. Wykonawca ma odbudować zawaloną część dachu, a także przegrody zewnętrzne oraz kanalizację deszczową. Przypomnijmy, że jej niewydolność była jednym z powodów zawalenia się dachu. Drugą była wadliwa konstrukcja podpór dachowych, które teraz mają zostać wzmocnione. Zakończenie prac zostało przewidziane na drugi kwartał 2023 roku.

Równolegle trwa też postępowanie odszkodowawcze – to właśnie dzięki otrzymanej zaliczce wykonano prace zabezpieczające budynek.

Podziel się: