Poznań: Kawka Bis – 16 stycznia spotkanie na Naramowicach

kontrole dronem smog 2 fot. straż miejska
Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła? Ile może ono wynieść? Jakie dokumenty są potrzebne? Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas spotkania dotyczącego zasad programu już 16 stycznia.

Celem programu Kawka Bis jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, powstających na skutek spalania paliw stałych, takich jak węgiel, drewno czy brykiety. Poznaniacy mogą starać się o dofinansowanie na likwidację pieców i kotłów, które są nimi opalane oraz zastępowanie ich np. ciepłem systemowym, ogrzewaniem gazowym, elektrycznym, olejowym czy instalacją fotowoltaiczną.

Największą zmianą jest wysokość maksymalnej dotacji. W latach ubiegłych mieszkańcy mogli korzystać z dofinansowania do 6 tys. zł. Teraz kwota ta może wynieść 12, a nawet 15 tys. zł – w przypadku instalacji odnawialnych źródeł energii w postaci pomp ciepła lub paneli fotowoltaicznych. Ponadto poznaniacy, którzy zdecydowali się na wymianę pieca na bardziej ekologiczny, będą mogli starać się o zwrot nie 80 proc. kosztów, jak dotychczas, lecz 100 proc. Na Kawkę Bis przeznaczono także więcej pieniędzy. Na cele związane z programem zabezpieczono 10 mln zł, czyli pięciokrotnie więcej niż w poprzedniej edycji.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 stycznia o godz. 17.00, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 na osiedlu Władysława Łokietka 104. Będzie to też okazja, aby porozmawiać z przedstawicielami Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska UMP o obowiązujących w tej edycji Kawki Bis zasadach. Przedstawiciele PGNiG przedstawią natomiast warunki przyłączenia budynków do instalacji gazowej.

UMP, el

Podziel się: