tagerzy i naklejacze plakatów fot. SMMP

Poznań: Kary dla tagerów i plakaciarzy

Nie pomogły kaptury i maseczki. O skuteczności systemu monitoringu miejskiego w Poznaniu przekonali się wandale i plakaciarze, a uświadamiała ich straż miejska.

Tagera bazgrzącego swoje tagi na skrzyniach telekomunikacyjnej oraz plakaciarzy rozwieszających plakaty na drzewach, donicach i płotach zauważyli operatorzy miejskiego monitoringu. I to dzięki ich spostrzegawczości wszystkie zatrzymane osoby odpowiedzą za swoje czyny.

Oba zdarzenia miały miejsce w tym tygodniu, w godzinach nocnych. Operator zauważył mężczyznę, który rozklejał plakaty na drzewach, skrzynkach, donicach i płotach od placu Wolności przez ul. Paderewskiego, Sierocą, płytę Starego Rynku, a kończąc na ulicy Wrocławskiej, gdzie został zatrzymany przez patrol policji.

Kolejne zdarzenie miało miejsce następnej nocy. Grupa sześciu osób idąca ul. Św . Marcin zwróciła uwagę operatora. W pewnym momencie zatrzymali się przy jednej ze skrzynek telekomunikacyjnych, która znajduje się przy wejściu do Filharmonii Poznańskiej i rozpoczęli swoja radosną twórczość. O zdarzeniu operator poinformował dyspozytora KMP. Grupa została zatrzymana w okolicach ul. Towarowej. Osoby, które malowały po skrzynce zostały przewiezione na KP w celu wyjaśnienia sprawy.

SMMP, el

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze