Poznań: Kamienicznik zastraszający lokatorów z Małeckiego skazany

Rok więzienia w zawieszeniu za nękanie lokatorów, 8 tysięcy złotych grzywny i 75 tysięcy rekompensaty dla pokrzywdzonych. Taki wyrok wydał dzisiaj Sąd Okręgowy w Poznaniu w sprawie Piotra B., właściciela kamienicy przy Małeckiego.

Jak podaje Radio Poznań, Piotr B. zaczął nękać lokatorów tej łazarskiej kamienicy w 2017 roku. Chciał, żeby się jak najszybciej wyprowadzili – przed terminem ustawowym, który wynosi 3 lata. Piotr B. nie zamierzał tak długo czekać, więc rozpoczął remont budynku, mimo że nie był on wcale konieczny. Jednak pozwoliło mu to dodatkowo utrudnić życie mieszkańcom, zalewając ich mieszkania wodą i zasypując gruzem.

Gehenna lokatorów trwała kilka miesięcy i wszyscy wyprowadzili się do lokali komunalnych. Piotr B. w opróżnionym budynku otworzył hostel.

Sąd uznał Piotra B. winnym wszystkich tych czynów, jednak nie skazał go na karę bezwzględnego więzienia, mimo że tego chciała prokuratura, ze względu na porozumienie, jakie oskarżony zawarł z lokatorami. Piotr B. w sumie wypłaci im 75 tysięcy złotych rekompensaty.

Byli mieszkańcy kamienicy cieszą się z wyroku. Nie ze względu na pieniądze, ale dlatego, że sąd uznał kamienicznika winnym i pokazał w ten sposób, że nie wolno tak traktować ludzi. Dzięki temu i kilku innym wyrokom ludzie nie będą zastraszani i zmuszani do ucieczki z własnych mieszkań.

Radio Poznań, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze