Poznań: Kaczyński, Morawiecki, Kidawa-Blonska, Biedroń, Czarzasty i Zandberg. Wszyscy w weekend przyjadą do Wielkopolski

Tak się składa, że akurat weekend 14-15 września wybrali sobie czołowi politycy wszystkich największych partii, żeby walczyć o głosy w Wielkopolsce.

W piątek była w Poznaniu Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, która mówiła o nowych regulacjach prawnych korzystnych dla firm. Swój program wyborczy przedstawili też w piątek politycy Konfederacji, którzy mówili o konieczności większych przywilejów dla przedsiębiorców, mniejszego obciążenia podatkami i składką ZUS oraz takich regulacji prawnych, by młodzi ludzie chcieli żyć, pracować i zakładać rodziny w swoim kraju, a nie na emigracji.

Natomiast w sobotę – jak informuje Radio Poznań – w Pile pojawi się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na regionalnej konwencji PiS w północnej Wielkopolsce. Konwencja ma się rozpocząć o 16.30, a z jej okazji przez miasto ma przejechać tzw. konwój wstydu z cysternami, które mają przypominać o stratach skarbu państwa za rządów PO-PSL. O 16:30 początek regionalnej konwencji PiS w północnej Wielkopolsce.

Tymczasem premier Mateusz Morawiecki ma się pojawić w południowej Wielkopolsce, a konkretnie w Pleszewie. Tu jednak program wizyty nie jest jeszcze znany, a z informacji Radia Poznań wynika, że o 16:00 spotka się z mieszkańcami Pleszewa na rynku.

Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek sejmu, pojawi się w stolicy Wielkopolski na konwencji Koalicji Obywatelskiej, czyli PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni. Konwencja rozpocznie się o 9.15 i być może pojawi się na niej też Grzegorz Schetyna. Koalicja Obywatelska zamierza podczas konwencji przedstawić swoje propozycje dla przedsiębiorców.

Niezwykle licznie będzie – również w sobotę – reprezentowana lewica. Do Poznania przyjadą liderzy sojuszniczych partii: Robert Biedroń (Wiosna), Włodzimierz Czarzasty (SLD) i Adrian Zandberg (Lewica Razem). Będzie też oczywiście obecna Katarzyna Ueberhan, liderka poznańskiej listy. Organizatorzy zapowiadają, że komitet wyborczy zaprezentuje “nowe propozycje programowe, broniące demokracji i konstytucji oraz praw kobiet”. Ta konwencja rozpocznie się o godzinie 10.00.

Radio Poznań, el

Podziel się: