Poznań: Kabaret Tey i Zenon Laskowik znów na scenie!

Zenon Laskowik fot. laskowik.pl
„Tey, a było to w roku 1971” taki tytuł nosi wspomnieniowy program, który twórcy Teya zaprezentują 20 września w Scenie na Piętrze. Po 48 latach znów zobaczymy kultowy kabaret na tej scenie, na której powstał.

Jak informuje „Głos Wielkopolski”, na scenie razem z Zenonem Laskowikiem pojawią się też Krzysztof Jaślar, Aleksander Gołębiowski, Zbigniew Górny, Grzegorz Tomczak i zespół Telemenele.

W programie oczywiście znajdą się wszystkie kultowe już skecze Teya: „Czymu nima dżymu?”, od którego się wszystko zaczęło, „Pani Pelagia”, „Traktor”, „Mamuśka” czy „Maluch”.

Nie zabraknie też wspomnień i opowieści o tym, jak powstawały kolejne skecze i jak twórcy kabaretu radzili sobie z cenzurą i Komitetem Centralnym PZPR.. Warto dodać, że w 1974 roku z grupy Krzysztof Jaślar, bo jego twórczość została objęta w PRL całkowitą cenzurą. Natomiast w 1978 doszedł Bohdan Smoleń, który stworzył z Zenonem Laskowikiem słynny i niepowtarzalny duet.

W 1984 roku, po zakończeniu w Polsce stanu wojennego, kabaret zmienił nazwę na Teyatr, a jego popularność zaczęła wygasać. Oficjalnie kabaret zakończył działalność w 1988 roku.

Głos Wielkopolski, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: