Poznań: Juwenalia 2020 odwołane, nie będzie też Wielkiego Grillowania

W związku z pandemią koronawirusa i obowiązującymi obostrzeniami organizatorzy dwóch największych studenckich imprez w Poznaniu zdecydowali, że w tym roku się nie odbędą.

Decyzja o odwołaniu tegorocznych Juwenaliów zapadła podczas posiedzenia Porozumienia Samorządów Studenckich Uczelni Poznańskich, które wspólnie z Fundacją Jeden Uniwersytet organizują tę imprezę. Organizatorzy uznali, że złagodzenie rygorów obowiązujących w czasie pandemii w maju nie będzie na tyle duże, by mogły się odbywać imprezy masowe – a przynajmniej teraz nic na to nie wskazuje. Dlatego „z bólem serca”, jak piszą, podjęli wspólną decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji festiwalu Juwenalia Poznań 2020.

Nie odbędzie się także Wielkie Grillowanie, które w tym roku miało się odbyć już po raz 14. Tu także zadecydowały względy bezpieczeństwa. Organizatorzy obiecują jednak, że wszyscy miłośnicy Wielkiego Grillowania i innych studenckich majowych imprez powetują to sobie w przyszłym roku. By jednak miłośnicy imprez plenerowych tak całkiem o nich nie zapomnieli, zespół Wielkiego Grillowania szykuje dla nich niespodziankę na swoim profilu facebookowym.

el