piątek, 23 lutego, 2024

“Poznań jutro. Rozmowy o mieście”. Jaka będzie przyszłość Poznania?

jutro. Rozmowy o mieście” – taki tytuł nosi debata, na którą zaprasza Jacek Jaśkowiak. Ma ona być poświęcona przemianie, dzięki której Poznań stał się miastem najbardziej przyjaznym dla społeczności LGBT+ w Polsce.

“W Miasto Poznań SZACUNEK JEST PONAD WSZYSTKO!” – napisał prezydent na swoim profilu na Facebooku. – “Wraz ze Grupa Stonewall zapraszamy na dyskusję poświęconą roli naszego miasta w budowaniu społeczeństwa otwartego na różnorodność. Porozmawiamy m.in. o przemianie mentalnej i wizerunkowej Poznania oraz obszarach, które możemy jeszcze poprawić”.

Spotkanie zaplanowano na 18 stycznia o godzinie 18.00 w Lokum Stonewall przy ulicy Fredry 7.
“Podczas spotkania przyjrzymy się przemianie mentalnej i wizerunkowej Poznania, który z miasta konserwatywnego w ciągu zaledwie kilku lat stał się miastem najbardziej przyjaznym dla społeczności LGBT+ w Polsce” – zachęcają organizatorzy. – “Jak ten proces przebiegał i jaką rolę odegrali w nim aktywiści, a jaką władze miasta? Czy istnieją obszary, w których Poznań może się poprawić, czy może już teraz jest przykładem dla innych? Postaramy się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań.
Spojrzymy też w przyszłość – jakie kolejne cele może postawić przed sobą Poznań w zakresie polityki równościowej, różnorodności i otwartości na społeczność queerową, a także w jaki sposób może wpłynąć na inne miasta i regiony w całej Polsce, aby korzystały z dobrych praktyk, które sprawdziły się w Poznaniu”.

W dyskusji udział wezmą prezydent Jacek Jaśkowiak, Jowita Wycisk – członkini zarządu fundacji Tęczowe Rodziny, Sławomir Sierakowski – socjolog, współzałożyciel Krytyki Politycznej oraz Arek Kluk – prezes stowarzyszenia Grupa Stonewall. Rozmowę poprowadzi Paulina Kirschke – przewodnicząca Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. polityki równościowej Poznania.

W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, jest otwarte dla szerokiej publiczności, która również będzie zaproszona do włączenia się w dyskusję.

Źródło: FB
Strona głównaPoznań"Poznań jutro. Rozmowy o mieście". Jaka będzie przyszłość Poznania?